סקרי המחירים שלנו מניבים תוצאות

חנות אימפריה בתלפיות מרשת קלאבמרקט נמצאה הזולה ביותר בסקר שערך מדור צרכנות של מעריב.


מבטיחים – ומקיימים
פרויקט "הכי זול בעיר" של "עסקים" בשיתוף רשת המקומונים הגיע השבוע לירושלים. פערי המחירים בין הרשתות היו משמעותיים, אך יש גם חדשות טובות – סוף סוף מצאנו רשת ארצית שעומדת בהבטחות שלה
מאיה אדלר
30/3/2005
מעריב ורשת המקומונים "זמן מעריב" יוצאים בכל שבוע לבדוק איפה באמת הכי כדאי לערוך קניות ואיזו רשת היא הזולה ביותר והפעם הגענו לירושלים. קשה לעקוב אחר השינויים התכופים העוברים על רשתות השיווק בעיר. הרשתות נלחמות ביניהן על כל לקוח,עושות שינויים דרסטיים, משתמשות בטקטיקות ואסטרטגיות קרב שונות.

ערכנו רשימת מוצרים אקראית, ויצאנו לערוך בוחן פתע ל-4 רשתות שיווק בעיר. לשם השוואה הגונה, בסל הסופי נשארו רק מוצרים זהים לחלוטין שמצאנו בכל הרשתות שבדקנו. עובדה זו אמנם צמצמה את רשימת המוצרים, אבל גם כך ניתן לראות פערי מחיר משמעותיים.

את המסע התחלנו במיסטר זול, שאותו הכניסה רשת קו-אופ לפני מספר חודשים לעיר, עם הבטחה שהיא "חוסכת בגדול". אז אם אתם בדרך הביתה מהעבודה או מסידורים אולי זה נוח, אבל המחירים לא נמוכים במיוחד. המשכנו ל שופרסל השכונתי הוותיק ברחוב אגרון, שיהפוך בקרוב, במסגרת המיתוג החדש של הרשת, ל שופרסל שלי, המבטיח דגש על יחס אישי. יחס אישי זה נחמד, אבל המחירים גבוהים במיוחד, והסל שלהם יקר באופן משמעותי מבשאר הרשתות.

שווה להרחיק לכיוון תלפיות, שם הקרבה הגיאוגרפית בין הרשתות השונות מלהיטה את העניינים: מחסני מזון הפכו השבוע ל שופרסל דיל, והפעם ההבטחות הן לא יחס אישי, אלא לא פחות מאשר "רשת חנויות המזון הזולה בישראל", ואמנת שירות המתחייבת ש"לקוחותיה ימצאו את כל מוצריה על המדפים בכל זמן". אז לא רק שהיו מוצרים חסרים, גם שיווק השקמה המקומי היה זול יותר.

בסמוך חנכה רשת קלאבמרקט את סניף אימפריה המקומי, על חורבות ג'מבו הכושל. שם מתחייבים ל"מחירים הנמוכים ביותר באזור", ולא מסתירים את הטקטיקות, הכוללות גם "צוות סוקרים, שעוקב אחר המתחרים". המקום עצמו ענק ומציע מגוון רחב מאוד של מוצרים, ובסיכומו של דבר, הפעם ההבטחה קוימה. כתבה מורחבת – ביום שישי במוסף "נטו" של "כל הזמן".